Mucizeler Kursu Nedir?

Mucizeler Kursu tüm dünyada uygulanan ruhsal bir dönüşüm programıdır. Kurs zihnin özgürleşmesi üzerine tasarlanmıştır.Günümüzde Şimdinin Gücü kitabının ve daha birçok spiritüel kitabın yazarı Ekhart Tolle ve Sevgiye Dönüş kitabı ile Best Seller listelerinde uzun süre kalmış Marianne Willimson gibi dünyaca ünlü yazarlar ve düşünürler Mucizeler Kursundan ilham almış ve birçok alanda kursun bakış açısını kullanmışlardır.

Mucizeler Kursu, New York’ta Columbia Üniversitesinde bir araştırmacı psikolog olan PhD. Helen Schucman ve PhD. William Thetford tarafından yazılmıştır.

Bugün dünya çapında binlerce insan Mucizeler Kursu öğrencisidir.

Mucizeler arasında ilk bilinmesi gereken şey, hiçbir mucize arasında zorluk farkı olmadığıdır. Bu kurs Mucizeler Kursu’dur. Seçmeli ders değildir. Sınıfı geçmek için uyulması zorunludur. Gönüllüğe bağlı olan, sizin onu alma zamanınızdır. Özgür iradeniz vardır ama bu kursun içeriğini sizin oluşturacağınız anlamına gelmez. Size verilen zaman diliminde ne kadarını alacağınızı seçme hakkınız olduğu anlamına gelir. Kurs sevginin anlamını öğretmeyi amaçlamaz. Çünkü o öğretilecek her şeyi aşar. Fakat bu kurs sevginin sürekli olarak varoluşunun farkına varabilmenizin önündeki engelleri kaldırır. Sevgi farkındalığı sizin doğal mirasınızdır. Sevginin tersi korkudur fakat her şeyi kapsayanın karşıtı olamaz. Gerçek olan tehdit edilemez, gerçek olmayan var olamaz.

Bu bir çağrıdır.

Çağrıyı duyan gelir.

Ruhunuzun çağrısına cevap verin!